HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim içi boş tehditlerle bir yere varamaz

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı, Siyonist İsrail’in Lübnan’a karşı tehditlerini psikolojik savaş telakki ederek, “Siyonist İsrail, tehditleriyle bizi korkutacağını zannediyorsa aldanıyor” dedi.

El-Menar haber kaynağına göre, Beyrut’un güneyinde düzenlenen merasimde konuşan Şeyh Naim Kasım: İslami direnişin Siyonist İsrail’e karşı zaferi, İsraillilerin bugün Ehud Barak ve bu ülkenin makamlarının ağzından duyduğumuz saçma sözlerle birlikte gündemdeydi, dedi.

Şeyh Naim Kasım sözlerinin devamında şöyle dedi: Siyonist İsrailliler, aradan geçen üç yıldan sonra, savaşın galibi olduklarını söylemek istiyorlar ancak, “Vinograd” raporu ve kendi yenilgilerini apaçık görüyorlar ve bu üç yıl zarfında kendi yenilgilerini itiraf etmişlerdi. Fakat bu yıl kendi medya kanallarında kendilerini galip ilan ettiler, oysa bütün bunların hiçbir faydası yoktur zira, onlar askeri, siyasi ve psikolojik açıdan yenilgiye uğradılar. Biz ise askeri, kültürel, iman ve siyasi açıdan galip geldik ve bu Allah’ın izniyle böyle devam edecektir.

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı sözlerinin devamında, Siyonist İsrail rejiminin verdiği tehditlerle bizi korkutacağını zannediyorsa büyük bir aldanış içindedir ve biz bunun Siyonist rejimin psikolojik bir hedefinden kaynaklandığını biliyoruz. Onun için de Siyonist İsrail bunu bilmelidir ki ne bu tehditleriyle psikolojik hedefine ulaşabilir ne de milletimizi korkutabilir.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.