HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim, İran ve Bahreyn’in ortak düşmanıdır

Bahreyn Savunma Bakanı Şeyh Halife bin Al-i Halife Siyonist rejimin İran ve Bahreyn’in ortak düşmanı olduğunu söyledi.

Şeyh Halife bin Al-i Halife, İran İslam Cumhuriyeti Manama Büyükelçisi Hüseyin Emir Abdullahiyan ile görüşmede iki ülkenin çeşitli alanlardaki ilişkileri üzerinde görüş alışverişinde bulunarak, bölge güvenliği ve istikraraı doğrultusunda bölge ülkeleri arasında işbirliğin zaruri olduğunu açıkladı.

Bahreyn Savunma Bakanı, Özgürlük Gemisine yapılan saldırının dehşet veriçi olduğunu ifade ederken, bu eylemi şiddetle kınadı.

Şeyh Halife bin Al-i Halife ayrıca, Siyonist rejiminin deniz altıların Fars Körfezi’nde olduğuna dair haberleri red ederek, Bahreyn ve İslam dünyasının düşmanı olan Siyonist rejimine böyle bir girişimine izin vermeyeceklerini, bu gibi haberler ise psikolojik savaştan başka bir şey ibaret olmadığını açıkladı.

İran İslam Cumhuriyeti Manama Büyükelçisi Hüseyin Emir Abdullahiyan ise bu görüşmede güven ortamı sağlamak amacıyla Tahran’da nükleer yakıt takası konusunda atılan adıma işaret ederek, yabancıların bölgede yeni bir maceraperestliğe girmek güçleri kalmadığını ifade etti.

Bölge güvenliğini tehdit eden tek kaynak Siyonist rejimi olduğunu dile getiren Abdullahiyan, bu rejimin uluslararası normları çinemesi ve Gazze Özgürlük konvoyuna saldırmasının korkudan gerçekleştiğini açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.