HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim İran’ı tehdit edemez

İran İslam Cumhuriyeti savunma bakanı tuğgeneral Ahmet Vahidi, katil rejim İsrail’in İran’ı tehdit edebilecek güçte olmadığını kaydetti.

Korsan İsrail rejiminin son zamanlarda İran aleyhinde savurduğu tehditler hakkında El Alem haber kanalına demeç veren general Vahidi bu tehditlerin aslında kamuoyunu saptırmaya yönelik olduğunu vurguladı.

Savunma bakanı tuğgeneral Vahidi, ‘siyonist rejim şu anda iç sorunları ile uğraşıyor. Siyonistler Gazze’ye özgürlük konvoyuna saldırmakla çirkin olaylara imza attı ve bu yüzden dünya kamuoyunun baskılarına maruz kaldı ve şimdi bazı asimetrik hareketlerle gündemi değiştirmeye çalışıyor’, ifadesini kullandı.

İran’ın gemileri teftiş edilmesi meselesine göstereceği tepki hakkında tuğgeneral Vahidi, aslında bu konunun dünyada sadece bazı belli ülkelerce gündeme geldiğini, bölgenin ve uluslararası arenanın güvenliğine önem veren ülkelerin bu aşırı talebe uymayacaklarını, böyle bir gelişme yaşandığı zaman İran’ın de kendi seçeneklerini gündeme getireceğini ve çıkarlarını her yerde ve uygun bulduğu biçim ve yöntemle savunacağını vurguladı.

Son olarak general Vahidi, S-300 füzeleri hakkında Moskova yönetiminin şimdiye kadar İran’a resmi bir mesaj vermediğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.