FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim, İslami Cihad komutanını yakalayamadı

Siyonist işgal güçlerinin bu sabah (6 Aralık Pazar) erken saatlerde Cenin kazasına bağlı El-Yamun beldesinde sekiz Filistinliyi gözaltına aldığı ve gözaltına alınanlardan dördünü ilerleyen saatlerde serbest bıraktığı bildirildi.

İslami Cihad’ın askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin beldedeki liderlerini yakalamaya yönelik yürütülen geniş çaplı askeri operasyonda gözaltına alınanların geri kalanının hâlâ Siyonist işgal güçleri tarafından alıkonulduğu belirtildi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, onlarca askeri araç gece yarısından sonra çeşitli yönlerden beldeyi kuşattı. Sabahın erken saatlerine kadar devam eden operasyonda yoğun silah seslerinin ve ses bombası patlamalarının duyulduğu kaydedildi.

Beldeye giren Siyonist işgal güçlerinin bölgedeki evlere ve özellikle Kudüs Müfrezeleri komutanlarından Bacis Hamdiyye’nin evinin çevresindeki evlere baskın düzenlediği bildirildi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, Hamdiyye’nin evine komşu evlerin terasına çıkan Siyonist askerler ev sakinlerini evin içine hapsetti ve dışarıya çıkmasına izin vermedi.

Daha sonra Hamdiyye’nin evine ansızın baskın düzenleyen Siyonist askerlerin, Kudüs Müfrezeleri komutanını evde bulamayınca deliye döndükleri ve ev halkına kötü muamelede bulundukları belirtildi.

Bacis Hamdiyye’yi yakalayamayan Siyonist askerler, Kudüs Müfrezeleri komutanının dört kardeşini gözaltına aldı. Hamdiyye’nin kardeşlerinden Şedid, Amid ve Anid’i daha sonra serbest bırakan işgal güçleri, 35 yaşındaki Mecdi’yi ise bilinmeyen bir yere götürdü.

Siyonist işgal güçleri, beldedeki baskın sırasında İslami Cihad üyesi üç kişiyi daha gözaltına aldı.

İslami Cihad’dan bu sabah yapılan açıklamada, Bacis Hamdiyye’nin daha önce de defalarca Siyonist askerlerin suikast girişiminden kurtulduğuna işaret edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.