HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim İsrail’e asla güvenilmez

Lübnan Dürzi İlerici Sosyalist Partisi lideri Canbolat, Siyonist İsrail’in yeni bir savaş başlatmayacağına dair güvence mesajlarının güvenilmez olduğunu söyledi.

Lübnan Dürzi İlerici Sosyalist Partisi lideri Canbolat korsan İsrail’in Lübnan ve Suriye aleyhine yeni bir savaş başlatmayacağına dair güvence mesajlarıyla ilgili olarak görüş belirtirken “Bu mesajların ciddi olup olmadıkları bir yana, İsrail konusunda ihtiyatlı davranmak şarttır. Hele mevcut şartlarda böyle bir yaklaşım daha da zaruri bir şeydir. Özellikle ki İsrail’e hiçbir şartta güvenilmez” dedi.

Kuveyt Er-Ray gazetesinin haberine göre, Canbolat bu konuda ayrıca “İsrail’le ilgili ihtiyatın hemen güçlendirilmesi ve daimi bir halde olması lazım. Öte yandan Lübnan hükümeti Direniş gücü ve Ordu arasında siyasi, güvenlik ve askeri çerçevede gerekli koordine faaliyetleri de gerçekleştirilmelidir. Çünkü İsrail hiçbir zaman düşmanca hedeflerinden vazgeçmeyecektir” vurgulamasında bulundu.

İspanya Dışişleri Bakanı Moratinos Şam ve Beyrut’ta yaptığı son ziyaretinde Suriye ve Lübnan Liderlerine korsan İsrail’in bu iki ülkeye karşı yeni bir savaş başlatmak niyetinde olmadığı mesajını iletmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.