FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim İsrail’in barış iddiaları temelden yalan

BMT Gerçekleri Araştırma Komisyonu Başkanı Richard Goldstone, katil İsrail elebaşlarının barış iddialarının yüzeysel ve temelden yalan olduğunu vurguladı.

Korsan İsrail’de yayınlanan Maariv gazetesi, BMT gerçekleri araştırma komisyonu başkanı yahudi kökenli Richard Goldstone’un siyonist yetkililerin Gazze savaşı ile ilgili raporuna gösterdikleri tepki hakkında şöyle konuştuğunu yazdı: İsrail raporun barış sürecine ciddi zararlar verdiğini ileri sürüyor. İsrail hangi süreçten söz ediyor?

BMT Gerçekleri Araştırma Komisyonu Başkanı Goldstone’un Gazze savaşı ile ilgili raporunda katil İsrail’in 22 günlük dayatılan savaş sırasında savaş suçu ve insanlığa karşı suç işlediği vurgulanmıştı.

Korsan İsrail elebaşları, BMT İnsan Hakları Konseyinde de onaylanan rapora gösterdiği tepkide raporun Filistinlilerle barış yolunda büyük engel oluşturduğunu ileri sürmüştü.

Goldstone ise bu açıklamalara gösterdiği tepkide İsrail isterse raporun doğruluğunu araştırabileceğini belirterek korsan İsrail elebaşlarının barış iddialarının temelden yalan olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (1) içerik yüklenmiştir.