FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim karıştı, saldırılar faydasız

Siyonist rejimde Gazze saldırılarına karşı çıkan iç muhalefet, Gazze halkı Hamas’a destek verdiği sürece bu tür saldırıların faydasız olacağını belirtiyor.

Gazze şeridinde yaşanan insanlık faciasının üzerinden üç hafta geçtiği bir sırada siyonist rejim içinde de bu saldırılara karşı muhalefet sesi gittikçe yükseliyor.

Son verilere göre Gazze saldırılarında şehit düşen Filistinli masum insanların sayısı 880’i bulurken bölge halkının su, yakıt ve ilaç gibi temel ihtiyaçların yokluğundan derin acı çektiği kaydediliyor.

Bu arada siyonist rejimin Gazze saldırısında verdiği kayıpların genellikle siyonist subaylardan oluşması dikkat çekiyor. Uzmanlar bu meseleyi, Hamas hareketi için büyük bir kazanım şeklinde yorumluyor.

Bu arada İsrail içinde de başta sol partiler olmak üzere muhalefet kanadı Gazze şeridine yönelik kara operasyonlarının faydasız olduğunu ve Gazze halkı Hamas’a destek verdiği sürece bu tür saldırıların işe yaramayacağını, bu saldırıların sadece dünya kamuoyunu İsrail’e karşı sert muhalefete yönlendireceğini belirtiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.