FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim kendi askerini kobay olarak kullanmış

Siyonist medyanın yakın zamanda yayınladığı raporlar, askerler arasında yayılan öldürücü özelliğe sahip Anthrax çıbanına çözüm bulmak için yapılan çalışmalarda işgal ordusuna bağlı sağlık biriminin kendi askerlerini denek fareler gibi kullandığını gösteriyor.

Siyonist gazetelerden Maariv verdiği haberde şunları yazdı: “Askerlik hizmetini yapan 64 kişi İsrail ordusuna bağlı sağlık biriminin yayılan Anthrax çıbanına çözüm bulmak için yaptığı deneylerde denek olarak kullanılmış. Sağlık biriminin geliştirdiği aşı hepsinin üzerinde denenmiş. Askeri mahkemeye başvuran bu askerler birer kobay olarak kullanılmalarından dolayı Savaş Bakanlığının kendilerine tazminat ödemesini talep ediyorlar.”
Askerler açtıkları davada ayrıca Savaş Bakanlığından deney esnasında kendilerine yapılan aşının içeriğinin açıklanmasını, aşının askerler üzerinde denenmesini sağlayan sorumluların bulunup cezalandırılmasını, bu süre içinde uğradıkları maddi, manevi ve psikolojik zararlardan dolayı kendilerine yüklü miktarda tazminat ödenmesini, kendileriyle ailelerinin halen kullandıkları ilaçların masraflarının üstlenilmesini ve askerler üzerinde yapılan deneylere de artık son verilmesini istiyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.