HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim korsanlığını ispatladı

İran Dışişleri Bakanlığı bugün bir bildiri yayınlayarak, katil İsrail’in insani yardım filosuna düzenlediği saldırıyı kınayarak, bu girişimini deniz terörü ve korsanlığın somut bir örneği olarak tanımladı.

Katil İsrail’in dün sabahın ilk saatlerinde, Özgürlük Filosu olarak anılan ve İnsan hakları savunucusu suçsuz ve savunmasız bir grubu taşımakta olup da mazlum Gazze Şeridi halkına insani yardım ulaştırmak üzere Gazze Şeridi’ne yönelik hareket halinde olan filoya saldırarak katliamda bulunması üzerine İran Dışişleri Bakanlığı bir bildiri yayınlayarak katil İsrail’in bu girişimini şiddete kınadı ve bunu “SİYONİST İSRAİL ÇETESİNİN KORSANLIĞININ EN SOMUT BELGESİ” olarak tanımladı.

Bu bildirinin bir bölümünde “Siyonist İsrail’in insani yardım gemileri ve savunmasız yolcularına saldırması, geçmiş yüz yıllarda deniz korsanlarınca yapılan saldırıları andırıyor. Bu girişim, Konvansiyon kanunlarına göre, deniz güvenliğine karşı yasa dışı bir teşebbüs ve deniz terörüne dair somut bir örnek niteliğindedir” diye kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.