FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim köşeye sıkışmış durumdadır

Katil İsrail Savaş Bakanı Ehud Barak, 2000 yılında Başbakanken Güney Lübnan’dan çeklmeye karar verdiği için hala övündüğünü söyleyerek İsrail’in bugün de benzeri adımlar atması gerektiğini vurguladı.

Katil İsrail Savaş Bakanı Ehud Barak, işgalci rejiminin Güney Lübnan’dan geri çekilişinin 10. yıl dönümü münasebetiyle Tel Aviv Stratejik Araştırmalar Merkezinde düzenlenen bir seminerde yaptığı konuşmada “Ben 2000 yılında kendi Başbakanlık dönemimde Güney Lübnan’dan çekilmeye karar verdiğim için asla pişman değilim, bilakis bu kararımla övünüyorum” dedi.

Barak ayrıca “İsrail’in, Güney Lübnan veya Gazze’den çekilme gibi tek yanlı girişimler yolunda daha fazla adım atması gerekiyor” ifadesini kullandı.

Siyonist İsrail, işgal için girdiği Lübnan ve Gazze’de çok ağır kayıplar verip ummadığı bir direnişle karşılaşınca her iki bölgeden de kaçmış, ama kuyruğu dik tutmak için bu “kaçış” ı “geri çekilme” olarak lanse ettirmişti. Siyonist Barak şimdi de aynı yöntemi önermeye çalışıyor, ama bu arada İzak Rabin’in akibetine uğramamak için de lafını netleştirmekten korkuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.