HaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Kudüs gösterileri nedeni ile dehşette

Benyamin Netanyahu dün Londra’da Policy Exchange düşünce merkezinde bu iddiada bulunurken, dünya çapındaki özgürlükçüler, Kudüs günü yürüyüşlerine katılma hazırlıkları yaptılar.
Bu arada Siyonist rejim elebaşlığındaki diğer lobiler ve korsan rejime destek verenler de çeşitli ülkelerde dünya Kudüs günü yürüyüşlerin düzenlenmesini engelleme çalışmaları yürüttüler.
Siyonist rejimin Almanya’daki lobilerinden Simon Vizental Kudüs törenlerinin “anti Siyonist” mahiyete sahip olduğunu iddia ederek bu törenlerin düzenlenmesini engellemeye çalıştı.
Lobi üyelerinden Haham Abraham Koper Siyonist basından jaruselam post’a verdiği demeçte Berlin belediye başkanı Mişail Muler’in yayınladığı bildiri ile bu kentte Kudüs etkinliklerinin yasak olduğunu bildirdiğini söyledi.
Almanya Yahudilerine karşıtlığı ile mücadele komisyoneri Feliks Kelin de çarşamba günü Tagus Spiegel’e verdiği mülakatta bu törenlerin yasaklanmasının doğru bir karar olduğunu fakat böyle bir yasaklanmanın duyurulmasının da bazı yasal engellemeleri olduğunu belirtti.
Abraham Koper ayrıca Kelin kararını desteklerken bu gösterilerinin durdurma zamanı geldiğini zira bu töreni İran’ın kurduğunu söyledi.
Dünya Kudüs günü Cumartesi günü Berlin’de düzenlenecek ve Spiegel’in belirttiğine göre şimdiye kadar gösteriye katılmak için 2 bin kişi kayıt yaptırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ekim 2023 (31) içerik yüklenmiştir.