FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Kudüs’te 312 evi yıkacak

Kudüs’te faaliyet gösteren Toplumu Kalkındırma Müessesesi’nin eline geçen bir haritaya göre Siyonist hükümete bağlı Kudüs Belediyesi önümüzdeki dönemde 312 Filistinlinin evini daha yıkmayı planlıyor.

Toplumu Kalkındırma Müessesesi, dün akşam (01 Nisan Perşembe) yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “İşgal belediyesi söz konusu yıkım işini Silvan ve ona komşu olan Bustan, Re’su’l-Amud ve Sevr mahallelerinde yapmayı düşünüyor. İşgal belediyesi, Bustan mahallesini tamamıyla yıkıp burada Davud şehrini kurmak ve ardından da Kudüs’ün doğu kesimiyle Mescidi Aksa bölgesinde ‘Mukaddes Havza’ oluşturmak istiyor.”

Yılbaşından beri Filistinlilere ve onların mülklerine karşı saldırılarda ciddi bir artış olduğunu belirten müessese, bu süre içinde yüzlerce yıkım kararının tebliğ edildiğini, toprakların gasp edildiğini ve yeni yerleşim birimlerinin inşaat projelerinin hazırlandığını kaydetti. Açıklamada ayrıca, işgal belediyesinin aldığı yeni yıkım kararlarının Siyonistlerin Mescidi Aksa’yı tamamıyla ele geçirmek için sürdürdükleri sinsi planların bir halkası olduğu ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.