FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Kudüs’te cami ve evleri yıkıyor

Kudüs’te faaliyet gösteren el-Makdisi Müessesesi, Siyonist işgal yönetiminin Kudüs’ün güneyinde bulunan Cebelu’l-Mukebber mahallesinde Cum’a ailesinden 33’ü çocuk 51 kişinin ikamet ettiği 8 ev ile buradaki camiyi yıkacağına dair tebligat yaptığını belirtti.

El-Makdisi Müessesesi konuya ilişkin dün (21 Aralık Pazartesi) yayınladığı açıklamada şunları ifade etti: “Siyonist işgal yönetimi Cum’a ailesine belirlenen süre içinde evlerin yıkılacağını tebliğ ederek en kısa zamanda evleri terk etmelerini istedi. İşgal yönetimi bu evlerin inşa ettiği ırkçı ayırım duvarına yakın olduğu için yıkılmasını istiyor.”

Diğer taraftan konuyla ilgili bir açıklama yapan el-Makdisi Müessesesi genel müdürü Muaz ez-Za’teri, Siyonist işgal yönetiminin Kudüs’te ikamet eden Filistinlilere yönelik planlı bir politika uyguladığını belirterek, bununla Kudüs’te ikamet edenleri şehrin dışına çıkarmayı amaçladığını ifade etti.

Arap ve İslam ülkelerine de çağrıda bulunan Za’teri, Kudüs halkına karşı işlenen bu cinayetleri durdurmalarını ve evleri yıkılacak 51 kişinin başka yerlere sürgün edilmemesi için de çaba göstermelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.