FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim kuşatmayı kaldırmayacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), işgal yönetiminin esirlerle ilgili bir anlaşma sağlansa da Gazze üzerindeki kuşatmayı kaldırmayacağını duyurmasının Filistin halkına karşı sürdürdüğü düşmanca tutumun bir devamı olduğunu ifade etti.

Alman Haber Ajansı’na (DPA) bugün (05 Aralık Cumartesi) demeç veren Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri şunları söyledi: “Bu karar, Siyonist devletin Filistin halkına karşı sürdürdüğü düşmanca tutumun bir çeşididir. İşgal yönetimi uluslararası kanunları çiğnemekle uluslararası camiaya aslında sorumluluklarını yeniden hatırlatmış oluyor”.

Ebu Zuhri, sözlerini şöyle sürdürdü: “Esirlerle ilgili bir anlaşma sağlansa da Gazze üzerindeki kuşatmaya devam edeceğini ifade eden işgal yönetimi bu tavrıyla Gazze’ye uyguladığı ambargonun aslında Şalit ile ilgili olmadığını ortaya koyuyor. İşgal yönetimi bu tutumuyla Gazze’yi siyasi nedenlerden dolayı kuşattığını ilan etmiş oluyor”.
Hamas sözcüsü daha sonra şöyle dedi: “Kuşatmanın asıl nedeni Hamas Hareketi’nin 2006 yılında yapılan parlamento seçimlerini kazanmasıdır. Hamas Hareketi, işgal yönetiminin dayattığı ambargoya teslim olmayacak ve kuşatmayı kırıp Gazze halkının sıkıntısını hafifletmek için her türlü alternatife yönelecektir”.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.