HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim Lübnan ordusu karşısında şoka girdi

Siyonist işgal ordusunun dün (3 Ağustos Salı) işgal altındaki Filistin toprakları ile Lübnan arasındaki sınır bölgesinde Lübnan ordusuyla girdiği çatışmanın şokunu yaşadığı bildirildi.

Siyonist işgal devletinde yayınlanan Yediot Aharonot gazetesi, Siyonist ordunun Lübnan ordusuyla doğrudan çatışmaya girmesinin Siyonist komutanları şok ettiğini yazdı.

Gazete, “Lübnan ordusu ateş açınca ordumuz hayrete kapıldı. Çünkü böyle bir şey 2. Lübnan Savaşı’ndan bu yana en kötü şartlarda bile gerçekleşmemişti” dedi.

Siyonist Genelkurmay Başkanı, çatışmaların ardından bölgeye giderek üst rütbeleri subaylardan durum hakkında bilgi almıştı.

Siyonist kaynaklar, Siyonist işgal ordusunun güvenlik şeridiyle mavi hat arasındaki bölgeye girmesinin yeni bir Lübnan savaşının yakın olma ihtimalini ortaya çıkardığını kaydetti.

Öte yandan, Siyonist işgal ordusu, dün Lübnan sınırında yaşanan çatışmalarda bir subayının öldüğünü ve bir subayının da yaralandığını resmi olarak itiraf etti.

Siyonist işgal ordusu sözcülüğünden yapılan açıklamada, Lübnan Silahlı Kuvvetleri ile çıkan çatışmada, müfreze komutanı bir yarbayın öldüğü, bir yüzbaşının da ağır şekilde yaralandığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.