HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim Lübnan’a saldırı hazırlığında

Korsan İsrail’de yayınlanan Jerusalem Post gazetesi, siyonist ordunun Lübnan Hizbullah hareketi ile gerilla savaşı ve kent düzeyinde çatışmalara hazırlandığını yazdı.

Korsan İsrail ordusunun sürekli tatbikat yaptığını yazan siyonist Jerusalem Post gazetesi Tel aviv’in kara kuvvetlerini grilla ve kent düzeyinde gerçekleşen savaşlara hazırladığını ileri sürdü.

Söz konusu gazete bu tür tatbikatların işgal altındaki topraklarda özel kışlalarda yapıldığını ve esas amacının Lübnan’ın güneyinde Hizbullah güçleri ile savaşmak olduğunu yazdı.

Habere göre korsan İsrail 33 günlük savaşta aldığı yenilginin ardından Hizbullah hareketinin doğal sığınaklarından hazırladığı bir plan çerçevesinde böyle bir savaş tatkiğini gündemine aldı.

Bu arada diplomatik kaynaklar korsan İsrail’in Lübnan’a saldırı planları hazırlığını belirtiyor. Yeni saldırıların Lübnan’ın güneyinden 700 bin Lübnanlı müslümanı göç etmeye zorlamayı amaçladığı kaydediliyor.

Bundan önce de Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, korsan İsrail’in gelecek ilkbaharda Lübnan topraklarına saldırabileceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.