HaberlerHasan NasrullahLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim Lübnan’da Şii-Sünni ihtilafı çıkarmak istiyor

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah basın toplantısına başladı.

Seyyid Hasan Nasrullah, “Siyonist rejim İsrail, Hariri suikasti ile Hizbullah’ı ilişkilendirmeye çalışmıştır.Ama başarılı olamamıştır. Olamayacaktır.” dedi.

Lübnan’da görev yapan ve son yıllarda bir bir yakalanan siyonist casuslar ve çeteler ile ilgili, “Siyonist casusların hepsini yıllardır biliyorduk ve adım adım takip ediyorduk.” dedi.

Seyyid Hasan Nasrullah basın toplantısı esnasında 1967 doğumlu Ahmed Nasrullah(soy isim benzerliği) isimli bir siyonist casusun itiraflarına yer verildi.

Seyyid Hasan Nasrullah, Lübnan’da görev yapan siyonist casusların siyonist rejim’e yanlış bilgi verdiklerini belirtti.

Siyonist rejim’in Hizbullah’ı Hariri suikastinden sorumlu tutması ile ilgili delilleri aktaran Seyyid Hasan Nasrullah, bunların hepsinin asılsız olduğunun ispatlandığını belirtti.

Seyyid Hasan Nasrullah, siyonist rejim’in bugüne kadar başta Lübnan ve Filistin olmak üzere dünyanın bir çok noktasında Hariri suikastine benzer suikastleri yaptığını belirtti.

Seyyid Hasan Nasrullah, siyonist rejim’in Lübnan’ın her noktasında suikastler yapabilecek kadar ajanlara sahip olduğunu belirtti.

Seyyid Hasan Nasrullah, siyonist rejim İsrail’in Suriye ve Lübnan’a büyük bir düşmanlığının olduğunu söyledi.

Seyyid Hasan Nasrullah, siyonist rejim’in Lübnan’da direnişi izole etmeye çalıştığını ancak başaramadığını belirtti.

Seyyid Hasan Nasrullah, Uluslararası Mahkemenin Suriye ve Lübnanlı generalleri suikastten sorumlu tutup yargıladığını fakat hiçbir siyonist İsrailli generalin yargılanmadığını belirtti.

Seyyid Hasan Nasrullah, Lübnan’da son dönemde her gün yakalanan İsrail ajanlarına değinerek, “Uluslararası mahkeme bunlarla ilgili hiçbir araştırma yapma ihtiyacı hissetmemektedir.” dedi.

Seyyid Hasan Nasrullah, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman, Lübnan Genelkurmay
Başkanı John Kahveci ve önde gelen isimlere suikast hazırlığında olan ajanların deşifre edildiğini belirtti.

Seyyid Hasan Nasrullah, son dönemde artan ajanlık faaliyetleri suikastler öncesindeki son aşamadır diyerek Lübnan güvenlik güçlerinin ajanları yakalayarak suikastleri engellediğini belirtti.

Seyyid Hasan Nasrullah, siyonist rejim’in Lübnan’da bulunan çeşitli kesimlerin liderlerine suikast yaparak halkı birbirine düşürmek amacında olduğunu belirterek, örnek olarak Şii olan Meclis başkanına yapılacak olan bir saldırı ile Şii-Sünni ihtilafı çıkarılmak istendiğini belirtti.

Seyyid Hasan Nasrullah basın toplantısına devam ediyor.

Nasrullah’ın basın toplantısı Al Manar TV, Al Alam TV, Press TV, Al Kawthar TV, Al Jazeera TV, Al Arabiya TV’den canlı olarak yayınlanıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.