FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Mescid-i Aksa’nın kapılarını kapattı

İşgal polisi, Yahudilerin Pesah Bayramı nedeniyle aşırı Siyonist cemaatlerin Mescidi Aksa’yı basma tehditlerine karşı dün sabahtan beri Mescidi Aksa’nın kapılarını kapatarak, gaspçı Siyonistlerin buraya gelmelerini ve Filistinlilerle olası bir çatışmaya girmelerini önledi.

Üç kapının dışında bütün kapıları kapatan işgal polisi, Mescidi Aksa’da namaz kılmak için gelen Filistinli gençleri de içeri almadı. İşgal polisi sadece yaşları 25’in üzerinde olanlara izin verirken, namaz kılanların mescitte kalmamaları için de kimliklerine el koydu.

Siyonist cemaatler, Pesah Bayramında Kudüs’te ve özellikle de Mescidi Aksa etrafında gösteri ve yürüyüşler düzenleyeceklerini duyurmuş ve halktan katılım göstermelerini istemişti. Kurban kesmek için Mescidi Aksa’yı basacaklarını da duyuran Siyonist cemaatler açıkça Mescidi Aksa’nın yıkılıp yerine tapınağın yapılmasın çağrısında da bulunmuştu.

Diğer yandan bugün sabah erken saatlerde işgal ordusu deniz kuvvetlerine ait hücum botlar Gazze’nin Beytlahiya açıklarında avlanan Filistinli balıkçı teknelerine ateş açarken, sınırda duran işgal tankları da kasabanın kuzeyini bombaladı. Hücum botlarının saldırısında bazı balıkçı tekneleriyle ağlar hasar görürken can kaybının olmadığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.