FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Mescid-i Aksa’ya baskın tatbikatı yaptı

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Siyonist işgal güçlerinden büyük bir grubun dün akşam (21 Temmuz Çarşamba) Mescid-i Aksa’da meydana gelebilecek büyük olaylara hazırlık için geniş çaplı bir tatbikat yaptığını bildirdi.

El-Aksa Müessesesi konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. İşgal güçlerinin tatbikat yaptığı bölgeye bir gözlemci grup gönderildiği, işgal askerlerinin ve polislerinin Kubbetu’s-Sahra, El-Mescidi Kıbli ve sözde heykelin maketlerinin yer aldığı Mescid-i Aksa’yı temsil eden alanda tatbikat yaptıklarının görüldüğü belirtildi.

Bildiride, Siyonist askerlerin ve polislerin Mescid-i Aksa’da büyük olayların çıkacağı senaryosu üzerine tatbikat yaptığı ve tatbikat sırasında Mescid-i Aksa’ya nasıl baskın düzenleneceği üzerinde çalıştığı ifade edildi.

Siyonist işgal güçlerinden binlerce asker ve polisin katıldığı tatbikatta çeşitli türden bombalar kullanıldığı ve Mescid-i Aksa içinde ve avlusunda direnen Filistinlilere nasıl müdahale edileceğinin tatbikatının yapıldığı bildirildi.

“Sınır Birlikleri” olarak adlandırılan Siyonist güçlerin sözcüsü tatbikatın Ramazan ayına hazırlık için yapıldığını ve Ramazan ayında Mescid-i Aksa’da işgal güçlerine taşlı saldırı olabileceğini öne sürdü.

1948’de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket’in sözcüsü avukat Zahi Nuceydat ise tatbikat ile ilgili yaptığı açıklamada, Siyonistlerin gece gündüz Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine sözde Süleyman Mabedi’ni inşa etme hayalleri kurduklarının sır olmadığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.