HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim Mescid-i Aksa’yı yıkmakla meşgul

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, ABD-İsrail arasındaki ihtilafların gerçekçi olmadığına dikkat çekerken “İsrail halen Mescid-ül Aksa’yı ortadan kaldırmakla meşgul” diye uyarıda bulundu.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah dün akşam yayınlanan konuşmasında korsan İsrail’in mevcut şartlarda Mescid-ül Aksa’yı ortadan kaldırmakla meşgul olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Günün en önemli maddesinin korsan İsrail’in Kudüs’ü Yahudi bir kente çevirme çabası olduğunun altını çizen Nasrullah, işgalci İsrail’in bu planı doğrultusunda hem Kudüs’ün sakinlerini, hem de kutsal mekanlarını ortadan kaldırmaya çalıştığını belirtti.

Nasrullah konuşmasının bir bölümünde Tel Aviv yetkililerinin son tehditlerine değinerek “İsrailliler hala tehdit etmekteler ve ben İsrail’in stratejik bir tehdit olduğunu bir kez daha vurguluyorum. İsrail bugün ne barış yapabilir, ne de bir savaş başlatabilir. Buna göre İsrail’in gelecekte askeri zafer kazanabilecek diye hiçbir garanti yok” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.