FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim, Mısır sınırına duvar örecek

Siyonist işgal hükümeti dün gece (10 Ocak Pazar) yaptığı özel oturumda, Gazze üzerindeki kuşatmayı daha da ağırlaştırmak amacıyla Mısır ile olan sınır bölgesine, teknoloji donanımlı bir duvar projesini onayladı. Bu duvarın dolaylı olarak Mısır’ın örmekte olduğu çelik duvarla birleşmesi planlanıyor.

Siyonist kaynaklar, Mısır sınırına duvar örmeyi onaylayan hükümetin, işgal devletinin Yahudiliğini korumak için güney sınırının kapatılmasını uygun gördüğünü ve bunun için böyle bir kararı onayladığını ifade ettiğini belirtiyorlar.

266 kilometreyi bulacak duvarın inşaatını iki yılda bitirmeyi hesaplayan işgal yönetimi, bu duvarın 270 milyon dolara mal olacağını tahmin ediyor. İşgal yönetiminin sınırı kontrol etmek için de duvarı modern cihazlarla donatacağı ifade ediliyor.

Siyonist işgal yönetiminin bu duvarı örme düşüncesi, Filistin topraklarını birbirinden ayırmak için sürdürdüğü politikanın bir uzantısıdır. Batı Yaka’da, dünyada büyük tepkilere neden olan utanç duvarı inşaatını sürdüren işgal yönetimi, şimdi de Mısır sınırına duvar örmeyi planlıyor. Sonuçta bu duvarlar ve duvarları kontrol eden teknolojik donanımlar acaba işgal devletine, işgalcilere ve işgalcilerin Filistin topraklarına yerleştirdiği gaspçı Yahudi göçmenlere güvenli bir ortam hazırlamaya yetecek mi?

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.