AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Mısır sınırından sonra Ürdün sınırına duvar örecek

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun işgal ordusuna ve Savaş Bakanlığı yetkililerine Ürdün sınırına duvar örmek için plan yapmaya başlamaları talimatı verdiği bildirildi.

İşgal radyosu sınırlardaki duvarları planlama komitesinden bir üyeye dayandırdığı haberinde, Netanyahu’nun doğuda Ürdün ile işgal rejimi arasındaki sınıra duvar inşa etme imkanının araştırılmasını istediğini ifade etti.

Mısır ile Siyonist işgal rejimi arasındaki sınıra inşa edilen duvarın yapımından sorumlu komitenin de üyesi olan kaynak, Mısır sınırına inşa edilen tel örgünün 2013 yılında tamamlanacağını, 227 kilometrenin 181 kilometresinin yapımının tamamlandığını ve projenin uygulanmasında yaklaşık bin işçinin çalıştığını söyledi.

İşgal ettiği Filistin topraklarında kendini hiçbir zaman güvende hissetmeyen Siyonist işgal rejimi, bir yandan Filistinlilerin olası saldırılarından korunmak için yine Filistinlilere ait topraklar üzerinde ırkçı ayrım duvarını inşa ederken diğer yandan da komşu ülkelerle arasına tel örgüler çekerek güvenliğini artırmayı hesaplıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.