FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Nablus’ta yeni bir yerleşke inşa edecek

Siyonist işgal hükümeti, Nablus’un doğusunda ilk kez tümüyle okul olarak kullanılacak bir Yahudi yerleşkesi inşa etmeyi kararlaştırdı.

Batı Yaka’daki yerleşkelerde halihazırda inşa edilmiş 23 binanın da bu projeye dahil edilerek 600 öğrenciyi kapsayacak projede sınıf olarak kullanılacağı bildirildi.

Üst düzey bir Siyonist yetkili, Başbakan Benyamin Netanyahu’nun Batı Yaka’daki sekiz Yahudi yerleşkesinde 23 evin okul binası olarak kullanılmasına izin verdiğini söyledi.

Adının açıklanmasını istemeyen yetkili, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan iki hafta önce alınan bu kararın, bazı eski dersliklerde öğrenciler için güvenlik sorunları bulunduğu için alındığını kaydetti.

Siyonist yetkili, söz konusu kararın siyasi olmadığını ve Siyonist işgal hükümetinin geçen yıl aldığı Yahudi yerleşkelerinde inşaatı durdurma kararına ters düşmediğini öne sürdü.

Yahudi yerleşim birimi inşasına karşı olan “Şimdi Barış” Örgütü, geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporunda Yahudi yerleşim birimi inşasını geçici olarak dondurma kararının Batı Yaka’daki altmış Yahudi yerleşkesinde 492 kez çiğnendiğini açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.