FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Raid Salah’ın yasak süresini uzattı

Siyonist işgal yönetimi dün (11 Ocak Pazartesi) 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslami Hareket lideri Şeyh Raid Salah hakkında yeni bir karar çıkararak, Salah’a 6 ay daha Kudüs’e girmeme cezası verdi.

Şeyh Raid Salah alınan askeri karar üzerine yaptığı açıklamada, istediği zaman hiç kimseden izin almadan Kudüs’e girme hakkının mahfuz oluğunu ifade etti.

Şeyh Salah sözlerini şöyle sürdürdü: “Eldeki bulgular 2010 yılının işgal altındaki Kudüs ve Mescidi Aksa için belirleyici bir yıl olacağını gösteriyor. Hele bu bulguları Siyonistlerin Kudüs’ü Yahudileştirme gayretleriyle Mescidi Aksa’yı yıkmak için ortaya koydukları planlarıyla birleştirdiğimizde bu husustaki kanaatimiz daha da pekişiyor.”

İşgal yönetiminin, Şeyh Raid Salah’a daha önce verdiği üç haftalık Kudüs’e girme yasağının bitimine üç saat kala bu süreyi altı ay daha uzatması, işgal yönetiminin Filistinli liderleri Kudüs ve Mescidi Aksa’dan, dolayısıyla buradaki Filistin halkından uzaklaştırma çabası olarak yorumlanıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.