HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim savaşmaktan bile acizdir

Lübnan Hizbullah hareketi, siyonist rejimin İran’a karşı savaş başlatmak için çok aciz olduğunu belirtti.

Hüzbullah uluslararası ilişkiler sorumlusu Seyit Ammar El’Musevi Lübnan basınından Elentegad gazetesine yaptığı açıklamada, siyonist rejimin İran’a karşı savaş başlatma gücüne sahip olmadığını, bunun vahşet ve korku oluşturmak için psikolojik tehditler olduğunu belirtti.

El’Musevi Amerika’nın İran’a karşı muhtemel savaşı ile ilgili açıklamasında, Washington’un İran’ın bölge için bir tahdit olmadığının çok iyi farkında olduğunu, İran’ın bölgedeki nufüz ve rolünden korktuğunu, ve İran halkını korkutmaya yönelik yürütülmekte olan politikanın irannükleer faaliyetlerinin kısıtlandırılması hedefi ile gerçekleştiğini belirtti.

Ammar El’Musevi İran’a karşı yeni ekonomik ve mali ambargoların uygulanmsaı ihtimali konusunda ise Amerika’nın bu konuda uluslararası bir mütabakata varamayacağını zira Türkiye, Brezilya, Çin ve hatta Rusya gibi ülkelerin İran’a karşı ambargolara karşı olduklarını belirtti.

Söz konusu Hizbullah yetkilisi ayrıca İran’ın inzivada olmadığını, ve geniş uluslararası dostluk yelpazesine sahip olduğunu da vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.