FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim, Şeyh Raid Salah’ı ölümle tehdit etti

1948’de işgal edilen topraklardaki İslami Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah, birkaç gün önce gözaltına alındığı sırada kendisine eşlik eden Siyonist İstihbarat’tan bir istihbaratçının “Elimde olsa seni tasfiye ederdim” diyerek ölümle tehdit ettiğini söyledi.

İstihbaratçının kendisine “Sonunu görmek isterdim” dediğini belirten Salah, kendisinin de Siyonist istihbaratçıya “Ben de senin için aynı şeyi temenni ederim” şeklinde cevap verdiğini kaydetti.

Siyonist istihbaratçının aldığı cevap karşısında “Ne demek istiyorsun?” dediğini ve kendisinin de “Senin dediğini kastediyorum” dediğini bildiren Şeyh Salah, Siyonist istihbaratçının “Şayet işler benim elimde olsaydı, sana nasıl son vereceğimi biliyorsun” diyerek küfretmeye ve çirkin sözler söylemeye başladığını ifade etti.

İslami Hareket lideri Şeyh Raid Salah, Siyonist istihbaratçının bu davranışının Silvan Şalom ve benzeri Siyonist bakanların ve yetkililerin aleyhinde yürüttüğü kışkırtma kampanyasının bir ürünü olduğuna dikkat çekerek, Yahudilerin önde gelen hahamlarının kendisinin ve tüm Müslümanların kanını helal gösteren fetvalarının da bu kampanyaya katkı sağladığını söyledi.

Şeyh Raid Salah, fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksâ’ya baskın düzenleme girişimlerine karşı koymaya çağıran açıklamalarının ardından geçtiğimiz günlerde Siyonist işgal polisi tarafından gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemede işgal güçlerine karşı Filistinlileri kışkırttığı gerekçesiyle 30 gün Kudüs kentine girmeme cezasına çarptırılmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.