FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim Sina bölgesindeki siyonistleri uyardı

Siyonist işgal hükümetine bağlı “Terörle Mücadele Birimi” dün akşam (13 Nisan Salı) yayınladığı açıklamada, Mısır’ın Sina yarımadasında bulunan Siyonistlerden en kısa zamanda bölgeyi terk edip ülkeye dönmelerini istedi. İşgal hükümetine bağlı Terörle Mücadele Birimi yayınladığı açıklamada bölgede Siyonistlere yönelik kaçırma eylemlerinin olabileceği noktasında ellerine bilgi ulaştığını ifade etti.

Siyonist işgal hükümeti bölgede bulunan Siyonistlere bu uyarıyı yaparken, değişik basın yayın organları da bölgede bulunan Siyonistlerden birinin kaybolduğunu duyurdular. Meselenin hassasiyetine binaen genellikle bu tür olaylarda açıklama yapmayan işgal yönetimi bu kaybolma haberi konusunda da sessizliğini koruyor.

Siyonist hükümete bağlı Terörle Mücadele Birimi yayınladığı açıklamada Siyonistlerden derhal bölgeyi terk etmelerini isterken, orada ikamet eden ailelerden de iletişim içine girmelerini ve başkalarına da bu uyarıyı ulaştırmalarını istedi.

Siyonist medyasında çıkan raporlar, işgal yönetiminin bölgeye gidilmemesi konusunda yaptığı uyarıya rağmen bu yılki Pesah Bayramında yaklaşık 69 bin Yahudi’nin Taba sınır kapısından Sina’ya geçtiğini ve geçen seneye göre Sina’ya giden Yahudi sayısında %36 oranında artış olduğunu ortaya koyuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.