FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim, Uluslararası araştırma komisyonunu kabul etti

Siyonist işgal devleti Birleşmiş Milletler’in ve Türkiye’nin taleplerine boyun eğerek, Gazze’ye insani yardım götüren Özgürlük Filosu’na 31 Mayıs’ta düzenlenen saldırıyı araştırmak üzere uluslararası komisyon kurulmasına razı oldu.

Siyonist Radyo, işgal devletinin Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’a ve Türkiye’ye soruşturma komisyonu kurulmasına prensipte evet dediğini bildirdiğini açıkladı.

İşgal devletinin bu görüşünün Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak’ın New York ziyareti ve Siyonist Ulusal Güvenlik Müsteşarı Uzi Arad’ın görüşmeleri sırasında iletildiği kaydedildi.

Haberde ayrıca, başkanlığını Yeni Zelanda eski Başbakanı Geoffrey Palmer’in yapması beklenen komisyonda ABD, BM, Türkiye ve Siyonist işgal devletinden temsilcilerin görev alacağı bildirildi.

Siyonist işgal donanmasının Akdeniz’in uluslararası sularında Özgürlük Filosu’na düzenlediği kanlı saldırıda 9 Türk vatandaşı şehit olmuş, yaklaşık 50 aktivist de yaralanmıştı.

Saldırı sonrası Türkiye, saldırıyı soruşturacak uluslararası soruşturma komisyonu kurulmasını talep etmiş, Amerika ve Siyonist işgal devleti ise böyle bir adımı engellemeye çalışmıştı.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, 23 Temmuz’da Özgürlük Filosu’na düzenlenen saldırıyı soruşturacak komisyonda görev alacak isimleri açıklamış ve bunun üzerine Siyonist işgal devletince “taraflı” davranmakla suçlanmıştı.

İnsan Hakları Konseyi’nin komisyonda görev alacak isimleri belirlemesi, Goldstone Raporu’nun ardından bir yıldan daha az bir süre içerisinde Siyonist işgal devletine Birleşmiş Milletler’de vurulan ikinci büyük darbe oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.