FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim uluslararası arenada yalnızlaştırılmalıdır

Goldstone raporunun BMT İnsan Hakları Konseyinde onaylanan raporu hakkında bir bildiri yayınlayan Filistin İslami Cihad Hareketi, bu kararın Amerika ve katil İsrail’in dayatmacı politikalarına karşı bir zafer olduğunu vurguladı.

Filistin İslami Cihad Hareketi, BMT Gerçekleri Araştırma Komisyonu Başkanı Goldstone’un katil İsrail’in Gazze şeridinde işlediği cinayetleri tescilleyen raporunun İnsan Hakları Konseyinde onaylanmasının Filistin milletinin iradesinin Amerika ve korsan İsrail’in dayatmacı politikalarına karşı boyun eğmeyeceğini simgelediğini vurguladı.

Bildiride bu kararın ayrıca Filistinli şehitlerin ve yıllardır acı çeken Filistin milletinin ve yine bu raporun geri çekilmesine karşı direnen tüm tarafların zaferi sayıldığı vurgulandı.

Bildiride ayrıca katil İsrail’in suçlu olduğunun vurgulanmasının bu rejimi uluslararası arenada inzivaya itmek için iyi bir fırsat oluşturduğu vurgulanırken İslami Cihad Hareketi tüm Arap ve İslam ülkelerine katil İsrail elebaşlarını ağırlamaktan vaz geçmeleri çağrısında bulundu.

BMT Gerçekleri Araştırma Komisyonu Başkanı Goldstone, Gazze şeridine dayatılan 22 günlük savaş hakkında hazırladığı raporunda korsan İsrail’in bu saldırıda savaş suçu işlediğini ve kasıtlı olarak masum sivilleri hedef aldığını tescil etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.