HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim yakında yıkılacaktır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Siyonist rejimin yakında yıkılacağını ifade ederek, “Yıkılmakta olan Siyonist rejim kendini kurtarmak için milletlere saldırıyor ve savaş çıkartıyor”dedi.

Çarşamba sabahı İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nda, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın başkanlığında bakanlar kurulu ile İran’ın yurt dışındaki büyükelçiler arasında oturum düzenlendi.

Bu oturumda konuşma yapan Cumhrbaşknaı Mahmud Ahmedinejad, İran İslam Cumhuriyeti’nin temel dış politikasının dünya ülkeleri ile ilişkilerini yükseltmek olduğunun altını çizerek, İran’ın, Siyonist rejimiyle hariç tüm dünya ülkeleriyle ilişki kurmaya yana olduğunu söyledi.

Konuşmasının devamında İran’ın dış politikasındaki en önemli konunun mazluma destek vermek ve zalime karşı durmak olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, dünyanın hiçbir yerinde insanların zulüme maruz kalmaması gerektiğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, konuşmasının diğer bölümünde, politika açısından İran’ın dünyadaki seçkin konumuna işaret ederek, hakkın egemenliğine karşı olanlar çöküntüye doğru adım attıklarına dikkat çekti.

Dünya düzeni değişmekte olduğunu da konuşmasına ekleyen Ahmedinejad, İran İslam Cumhuriyeti’nin yanında yer alan her kimse zafere ulaşacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Siyonist rejimin yakında yıkılacağını ifade ederek, “Yıkılmakta olan Siyonist rejim kendini kurtarmak için milletlere saldırıyor ve savaş çıkartıyor”dedi.

Ahmedinejad konuşmasını şöyle sürsürdü, “Sulta düzeninin omurgasını Siyonist rejimi teşkil ettiğinden, sulta düzeni kendi hayatını sürdürmek için onu desteklemektedir.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.