FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim yakında yok olup gidecektir

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah, Siyonist işgal yönetiminin korkutma, terör ve tehditten başka bir dil bilmediğini belirterek, “Kudüs ve Mescidi Aksa tehlikededir” diyen herkesi kafes içine almaya çalıştığını söyledi.

El-Aksa Kültür ve Vakıf Müessesesi’nin dün (24 Kasım Salı) Kudüs’te “Gevşeme Yok, Yılma Yok” başlığıyla düzenlediği basın toplantısında konuşan Şeyh Raid Salah şöyle dedi: “Biz işgal yönetimine şunu söylüyoruz. Senin tehdit ve terörün bizi korkutmayacak. Kudüs üzerinde senin bir egemenlik hakkın yok, olmayacaktır da. Yakında zaten yok olup gideceksin.”

Salah Siyonist işgal yönetiminin elindeki imkânları Filistin halkına karşı zalimce kullanmasına değinerek, “İşgal yönetimi yüzlerce atom bombasına sahip olsa da, onlarca zindan inşa etse de ve bizim Mescidi Aksa’ya girmemizi engellese de bu durum ona Mescidi Aksa’nın bir tek taşına ve bir tek karışına sahip olma hakkını doğurmayacaktır” dedi.

Filistin halkına ve ümmete de seslenen Salah, “Şu anda önemli bir gerçekle karşı karşıyayız. Hiç kimse bununla yüzleşmekten kaçınmamalıdır. Onunla yüzleşmeli ve şu soruyu kendimize sormalıyız: Bizler gerçekten Kudüs ve Mescidi Aksa’yı istiyor muyuz? Geçekten başkenti Kudüs olacak bir Filistin devletini kurmakta ısrar ediyor muyuz?” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (11) içerik yüklenmiştir.