FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim yerleşim merkezleri inşa etmeyi sürdürecek

Başkanlık süresinin dolmasına rağmen korsan bir şekilde başkanlık koltuğunu işgal etmeye devam eden Mahmud Abbas kendi açılarından sonucu sıfır olsa da siyonist işgalcilerle doğrudan görüşmelere gideceklerini söylerken siyonist yönetimin başbakanı Batı Yaka bölgesinde göstermelik bir şekilde dondurulan yahudi yerleşim merkezleri inşaatının bir ay içinde başlayacağını söylüyor.

İşgal yönetiminin başbakanı Benyamin Netanyahu Batı Yaka bölgesinde Filistinlilerden askerî şiddet uygulanarak gasp edilen araziler üzerine haksız bir şekilde inşa edilen yahudi yerleşim merkezlerinin inşaatı ile ilgili olarak hükümetlerinin kararlarının değişmediğini söyledi. Netanyahu bölgede dondurulmuş yerleşim merkezleri inşaatının önümüzdeki Eylül ayının 26’sında yani bir aydan daha kısa bir süre içinde tekrar başlayacağını ifade etti. Bu da yerleşim merkezleri inşaatının durdurulması kararının tamamen göstermelik ve bir yanıltmadan ibaret olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Doğrudan görüşmelerin 2 Eylül’de başlatılacağının bildirilmesine rağmen işgalci siyonistlerin inşaatları yeniden başlatma kararlarında ısrar etmeleri ise onların söz konusu görüşmeleri kendilerinin haksız uygulamaları, gasp ve yahudileştirme faaliyetleri için sadece bir kılıf olarak kullandıklarını, görüşmeler vasıtasıyla Filistin tarafının taleplerinden herhangi birini kabul etmeye niyetlerinin olmadığını gösteriyor. Bunu Abbas da çok iyi biliyor. Hiçbir karşılık elde edemeyeceklerini bilseler de yine görüşmelere gideceklerini söylemesi bu yüzden. Ne var ki o bir şey elde edemeyeceğini bildiği halde işgalci gaspçılara Filistinlilerin haklarından, onların şiddet yoluyla gasp edilmiş topraklarından çok şey veriyor. Bunları tabii kendi cebinden vermiyor ve bütün bunlar da gerçekte kime çalıştığını gözler önüne seriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.