FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim yok oluncaya kadar silahlı direniş sürecek

İslamî Cihad Hareketi, meşruiyetini işgale karşı koymaktan alan direniş silahını bütün ilahi ve beşeri kanunların koruma altına aldığını belirterek, direniş silahına zarar verecek bir girişimi asla kabul etmeyeceğini ifade etti.

Dün akşam (16 Ekim Cuma) el-Âlem televizyonuna bir açıklama yapan İslamî Cihad liderlerinden Hıdır Habib şöyle dedi: “Filistinli grupların silahlı kanadının feshi hiçbir zaman Kahire görüşmelerinde gündeme gelmedi. Bütün dosyaları teker teker ele alan Filistinli gruplar bu konuyu ele almadılar”.

“Direniş, sadece Filistin halkının değil, işgale maruz kalan bütün halkların tabii hakkıdır. Bu hakkı semavi dinler kadar beşeri sistemler de onaylıyor. Bu hakka asla dokunulamaz” diyen Habin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Meşru silah, Filistin halkını koruyan silahtır. İşgal güçlerinin Batı Yaka’ya yaptığı saldırılarda Filistin halkını korumayan Abbas güçlerinin silahı meşru bir silah değildir. Meşru silah, işgal güçlerinin kirli emellerine karşı duran farklı isimlere sahip bütün Filistinli grupların silahıdır”.
Filistin barışı için Mısır’ın ortaya koyduğu belgeye karşı çekincelerinin olduğunu belirten Habib, belgede Filistin halkının direniş hakkından hiç bahsetmediğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.