FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’de iç karışıklıklar

Katil İsrail Kadima partisi lideri Tzipi Livni, Netanyahu’yu hain olarak tanımlarken onun kabinesinin de yakında düşeceğini söyledi.

İşgalci İsrail hükümetinin ana muhalefet Partisi konumunda olan Kadima Partisi’nin lideri Tzipi Livni, Partisinin grup toplantısında işgalci İsrail Başbakanı Nenyamin Netanyahu’ya ağır bir dille saldırdı.

Kadima Partisi Enformasyon merkezi’nin haberine göre, Tzipi Livni söz konusu konuşmasında, ABD Başkanı Barack Obama’nın barış planına değinerek “Netanyahu ile Ehud Barak’ın(katil İsrail savaş Bakanı) Partileri ulusal sermayelerimize ihanet etmiş ve Yahudilerin tarihi liderlik yüzlerine tükürmüşlerdir. Bunlar uyguladıkları muhafazakâr politikalarıyla bizim Siyonist prensip ve sermayelerimizi toprağa gömdüler” dedi.

Katil İsrail eski Dışişleri Bakanı Livni daha sonra, ABD-İsrail ilişkileri arasında oluşan derin kriz konusuna değinerek “Bizim için Filistinlilerle irtibat kurmanın hiç bir faydası yok. Ama Netanyahu, İsrail’in çıkarlarını gözetmeksizin sadece ABD için çalışıyor” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (76) içerik yüklenmiştir.