FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’den bildiri ile psikolojik savaş

Siyonist işgal ordusuna ait uçaklardan bugün (07 Ocak Perşembe) Gazze halkının üzerine binlerce bildiri atıldı. Bildirilerde Gazze halkından direnişe karşı durmaları, direnişçilerle çalışmamaları ve Siyonistlerin inşa ettiği saç duvara yaklaşmamaları isteniyor.

“Bildirilerde iki hususa vurgu yapılıyor. Siyonistler öncelikle Gazze halkına tüneller konusunda uyarıda bulunarak tünellerle ilgili bir bilgiye ulaşmaları durumunda bildiride yazılı olan telefonlara veya elektronik posta adreslerine bildirmelerini istiyorlar. İkincisi, duvara yakın mesafe belirleniyor ve 300metre olarak belirledikleri mesafeden daha fazla duvara yaklaşılması durumunda ateş edileceği uyarısında bulunuluyor.”

Bu bildirilerin ve bildirilerde yer alan tehdit ve teşviklerin işgal ordusunun Filistin halkına karşı sürdürdüğü psikolojik savaşın bir devamı olduğunu belirten güvenlik yetkilileri, işgal ordusunun toprağını savunan mücahit Filistin halkını direnişi gammazlayan hain ve ajanlara dönüştürmek istediğini ancak daha önce de benzer bildiriler dağıtan işgal ordusunun amacına hiçbir zaman ulaşmadığını ve ulaşmayacağını dile getirdiler.

Filistin güvenlik güçlerinin olayı takip ettiğini belirten kaynaklar, bu tür savaşları kazanmanın halkın ortaya koyacağı bilinçle olacağını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.