FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’den Gazze’ye saldırı

Bayramın birinci gününde Gazze’nin kuzey bölgesinde yer alan Cibaliya’nın doğusundaki sınır bölgesine top saldırısı düzenleyerek iki kişinin şehit olmasına, iki kişinin de yaralanmasına neden olan işgalci Siyonist devlet Müslümanların bayramlarını zehir etme, onları bayram ve sevinç günlerinde bile rahat bırakmama amaçlı saldırılarını ikinci gün de sürdürdü. Bugün de Gazze’nin güneyinde Filistin – Mısır sınırında yer alan Rafah sınır bölgesine dört füze saldırısı düzenledi.

İşgal devletine ait F-16 tipi savaş uçakları bugün sabahın erken saatlerinden itibaren Rafah’ın güneyinde yer alan sınır bölgesine füze saldırısı gerçekleştirdi. Saldırıda bölgeye en az dört füze atıldı. Burası ambargo altındaki Gazze halkının zorunlu ihtiyaç maddelerini temin etmek amacıyla kazdığı tünellerin çok olduğu bölge olarak biliniyor.

Füzelerin özellikle tünellerin bulunduğu bölgeyi hedef aldığı bildirildi. Atılan füzelerin bölgede ciddi hasara yol açtığı bazı binaların da isabet aldığı ve ciddi zarar gördüğü bildirildi. Fakat şu ana kadar can kaybı ve yaralanmaya dair herhangi bir bilgi ulaşmadı.

Siyonist saldırganlar ise silah kaçakçılığında kullanıldığı tahmin edilen üç tünelin hedef alındığını iddia ettiler. Gerçekte bu tünellerin insanlık dışı ambargo yüzünden ilaç ve gıda maddesi bile temin etme imkânı bulamayan Gazzeliler tarafından zorunlu ihtiyaç maddelerini sokma amacıyla kullanıldığı biliniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.