FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’den Gazze’ye top ateşi

Siyonist işgal ordusuna bağlı topçu birliği bugün (29 Ağustos Cumartesi) sabah erken saatlerde Gazze’nin orta kesiminde bulunan Bureyc ve el-Megazi mülteci kamplarındaki evleri top ateşine tuttu. Saldırının can kaybına neden olmadığı ifade edildi.

Mahalli kaynaklar, yaptığı açıklamade şöyle dedi: “1948 yılında işgal edilmiş topraklarda mevzilenen işgal ordusuna bağlı topçu birliği, iki mülteci kampındaki Filistin evlerine doğru ağır toplarla saldırdılar. Can kaybına neden olmayan ateş, başta çocuklar olmak üzere Filistinli vatandaşlar arasında büyük bir paniğe neden oldu”.

Birkaç gün önce de işgal güçlerine bağlı hücum botları balıkçılara ateş açmış ve açılan ateş sonucu balıkçılardan biri şehit olmuştu.

Diğer taraftan, işgal ordusu bugün (29 Ağustos Cumartesi) yaptığı açıklamada mahalli yapım bir füzenin bugün sabah saatlerinde Gazze’nin doğu kesiminde bulunan Yahudi yerleşim birimine düştüğünü ve füzenin can ve mal kaybına neden olmadığını ifade etti.

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanoot da bu sabah internet sitesinde verdiği haberde, Gazze’den atılan füzenin 1948 yılında işgal edilmiş topraklardaki bir Siyonist yerleşim biriminde boş alana düştüğünü duyurdu.

Gazze’ye yönelik saldırılarını artıran işgal ordusu, geçen hafta düzenlediği saldırılarda 5 kişiyi katletmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.