HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

Siyonist rejim’den İran ve Venezüela’ya suçlama

Siyonist rejim İsrail’den üst düzey bir diplomat, Venezüella aleyhinde asılsız suçlamada bulundu.
Korsan rejimin Latin Amerika’daki diplomatlarından Dorit Shavit, Arjantin Yahudiler Ajansı’nı (AJN) verdiği demeçte, Venezüella’yı, İranlıların Latin Amerika ülkelerinde rahatlıkla dolaşmaları için lazım olan belgeleri asılsız bir şekilde düzenlemekle suçladı.
Siyonist yetkili, hiçbir turistin diğerlerinden her hangi bir önceliğinin olmadığını belirterek, İranlı turistlerin ne gibi işlerle meşgul olduklarının da bilinmediğini ileri sürdü.
İran ve Venezüellalı yetkililerin, karşılıklı yaptıkları ziyaretlerin bu iki ülke arasındaki samimiyeti ortaya koyduğunu belirten siyonist diplomat, İran ve Latin Amerika ülkeleri arasında ilişkilerin bu şekilde gelişmesini kendileri için kaygı verici olarak niteledi.
Siyonist diplomat, işgalci rejimin dışişleri bakanı Liberman ile Latin Amerika ülkelerini ziyaret ediyor.
Terör rejiminin sözkonusu bakanının bu ziyaretinin temelinde, İran ve Latin Amerika ülkeleri arasında gelişmekte olan ilişkileri engellemenin olduğu bildiriliyor.
Bu arada siyonist rejimin Venezüella’da Lübnan Hizbullahı’nın uzantısının olduğuna dair asılsız iddiasına Venezüella dışişleri bakanlığı itiraz ederek bu gibi asılsız iddiaların temelinde, Venezüella’nın Siyonizm ve emperyalizm karşıtlığından kaynaklandığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (64) içerik yüklenmiştir.