FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’den psikolojik savaş taktikleri

Siyonist işgal ordusuna bağlı savaş uçaklarından dün akşam (30 Kasım Pazartesi) Gazze’nin Rafah şehri üzerine binlerce uyarı mesajı atıldığı bildirildi.

Mahalli yetkililer yaptıkları açıklamada, işgal uçaklarının Gazze’nin Rafah şehri üzerine attıkları binlerce uyarı mesajının havada dolaştığını, mesajlarda işgal güçlerinin şehri ve şehrin yakınında bulunan tüneller bölgesini bombalayacakları tehdidinde bulunduklarını söylediler.

İşgal uçaklarının bundan sonra tüneller bölgesini bombaladığına dair çıkan haberlerin doğru olmadığını belirten yetkililer, şehrin üzerine bırakılan uyarı mesajlarının Gazze savaşından önce atılan mesajlarla benzerlik arz ettiğini ifade ettiler.

Yetkililer devamla, işgal ordusunun uyarı mesajları üzerine Mısır sınırına paralel bölgedeki insanların yerlerini terk etmeye başladıklarını dile getirdiler.

Siyonist işgal yönetimi Genel Kurmay Başkanı ile Savaş Bakanı son zamanlarda Gazze’ye yeni bir saldırı ihtimalinden bahsederken, Siyonist basın yayın organları da böyle bir savaşın psikolojik alt yapısını hazırlamak için Hamas’ın elindeki silahlarla ilgili abartılı haberler vermeye devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (46) içerik yüklenmiştir.