FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’den yeni 112 konut kararı

Arap ülkelerinin Siyonist işgal yönetimiyle dolaylı görüşmelere başlama kararına işgal yönetiminden tepki gecikmedi. Kararın üzerinden daha birkaç saat geçmeden işgal devleti Savaş Bakanı Ehud Barak Batı Yaka’nın güneyinde bulunan el-Halil şehrinde aşırı sağcı Yahudilerin ikamet ettiği Beyt Alit yerleşkesinde 112 konut daha yapmaya karar verildiğini açıklayarak barış görüşmelerine en güzel cevabı vermiş oldu.

Siyonist gazetelerden İsrail el-Yevm’in dün (04 Mart Perşembe) verdiği haberde, Barak’ın bu kararı Arap Birliği’nin aldığı karardan birkaç saat sonra açıkladığına dikkat çekti.

Gözlemcilere göre işgal yönetiminin aldığı bu karar barış görüşmeleri için nefes tüketenlere atılmış bir tokat ve işgal rejimi bu adımla aslında herkese yapılan çabaları dikkate almadığını ve umursamadığını göstermiş oldu.

Arap Dışişleri Bakanları, yetkileri olmadığı ve bir konsensüs sağlanmadığı halde Kahire’de yaptıkları toplantıda Abbas yönetiminin Siyonist işgal devletiyle görüşmelerde bulunması kararı vermişti. Karar Filistin içinde ve dışında ciddi tepkilere neden olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.