FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’den yeni savaş tehdidi

Siyonist işgal devleti Genelkurmay Başkan Yardımcısı Dan Harel, işgal ordusunun Gazze’de Hamas’a karşı yeni bir saldırı başlatma ihtimalinin olduğunu ifade etti.

Siyonist televizyonu Kanal-2’ye konuşan General Harel, işgal ordusunun geçen sene Gazze’ye karşı başlattığı saldırının Hamas ile yapılan savaşın rauntlarından sadece biri olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Hamas ile yapılan savaş ve ona karşı gerçekleştirilen operasyonlar daha farklı şekiller de alabilir. Bu kez kendini toprağı işgal etme şeklinde göstermeyebilir. Karşı taraf bizi kabul etmeye yanaşmadıkça önümüzde başka bir seçenek de yoktur.”

Avrupalı kaynaklar Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye yönelik geniş çaplı bir saldırı için hazırlık yaptığını ifade ediyorlar. İşgal ordusuna bağlı uçakların özellikle insansız casus uçaklarının gece gündüz Gazze semalarında tur atıp hareket eden her şeyi görüntülemeleri Avrupalı kaynakların bu iddiasını onaylıyor.

Mahalli kaynaklar da işgal ordusunun Gazze ile olan sınır bölgelerindeki mevzilerini sağlamlaştırdığını, olası sızmaları önlemek için de Gazze bölgesindeki evlere, tarlalara ve hareket eden her şeye yoğun bir şekilde ateş ettiğini ifade ediyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.