HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Siyonist rejime ağır darbe indirilecektir

Lübnan ve İran cumhurbaşkanları Mahmud Ahmedinejad ve Mişel Süleyman, siyonist İsrail’in tehditleri karşısında iki ülke arasında birliğin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladılar.

Bugün iki ülke cumhurbaşkanlarının gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, siyonistlerin Lübnan’ın bağımsızlığı, ilerlemesi ve izzetine karşı olduklarını hatırlatan İran cumhurbaşkanı Ahmedinejad, bundan dolayı Lübnan aleyhinde propaganda saldırısı ve tehditleri başlattığını söyledi.

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran halkı ve devletinin her zaman Lübnan halkı ve direnişinin yanında olacağını kaydederek, siyonist İsrail’in Lübnan’a yönelik muhtemel bir saldırısından asla olumlu bir netice alamayacağını kaydetti.

Korsan İsrail’in varlığını, işgal ve cinayetlere borçlu olduğunu zira bu rejiminin zaten kanunsuz bir şekilde Filistin topraklarının işgali üzerine kurulduğunu hatırlatarak, yenilmezlik iddiasında bulunan siyonist İsrail’in 3 yıl önce Lübnan’da geçen yıl da Gazze’de ağır yenilgiye uğratıldığına dikkat çekti.

Ahmedinejad, siyonist rejimin geçmişteki saldırılarda aldığı ağır yenilgileri telafi etmek için saldırı peşinde olduğunu belirterek, “Ama, Lübnan, Suriye ve bölge ülkelerinin birliği, siyonist İsrail’e ağır darbe indirecektir” dedi.

Sözkonusu telefon görüşmesinde Lübnan cumhurbaşkanı Mişel Süleyman da, siyonist İsrail’in son tehditlerinden güttüğü hedefe temas ederek, bugün Lübnan’da halkın çeşitli kesimleri ile direniş arasında çok güçlü bir birlikteliğin olduğunu aynı zamanda Lübnan ordusunun da, terör rejiminin her türlü muhtemel saldırısına karşı koyacak güçte olduğunu hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.