HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim’e ait 3 casusluk üssü uçuruldu

Lübnan’ın güneyinde Siyonist rejim İsrail tarafından Hizbullah’ı izlemek amacıyla oluşturulmuş üç istasyonun havaya uçurulduğu bildirildi.

Lübnanlı bir askeri yetkili dün güney Lübnan’da meydana gelen patlamalarla ilgili olarak bilgi verdi ve Siyonist rejim İsrail tarafından Hizbullah’ı izlemek amacıyla kurulan ilk iki casusluk üssünün İsrailliler tarafından üçüncüsünün de Lübnan ordusu tarafından havaya uçurulduğunu söyledi.

Birisi dün gece yarısında diğer de bu sabah, sınırdaki Hula bölgesinde meydana gelen patlamaların İsrailliler tarafından gerçekleştirildiğini belirten yetkili, “bu iki bombalamanın İsrailliler tarafından gerçekleştirildiği belli oldu. İsraillilerin, uzun bir süre önce Hula bölgesinde kurdukları bu izleme merkezinin ortaya çıkacağından korktukları için buraları havaya uçurdukları anlaşılıyor” dedi.

Dün gece bu sabah meydana gelen patlamalardan sonra Lübnan ordusunun UNIFIL güçleriyle birlikte bölgeye geldiğini belirten Lübnanlı askeri yetkili, üçüncü merkezin de Lübnan ordusu tarafından imha edildiğini ifade etti.

Lübnan askeri yetkilileri, üslerin Hizbullah’ın hareketlerini izlemek amacıyla oluşturulduğunu belirtirken Birleşmiş Milletler Barışı Koruma Gücü UNFIL ise henüz yaşanan gelişmeyle ilgili somut bir bulgu elde edilmediğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (74) içerik yüklenmiştir.