HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Siyonist rejime karşı direniş ruhunu geliştirmek, İran’ın sarsılmaz ilkesidir

Lübnan meclis başkanı Nebih Berri, İran’da düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçimlerini gerçek yönetimin tecellisi şeklinde değerlendirdi.

Bugün Beyrut’ta İran büyükelçisi Gazenfer Roknabadi ile görüşen Berri, İran milleti seçimlere geniş katılımı ile dünyanın hiç bir yerinde eşine rastlanmayan bir hamaset yarattığını, halkın katılımı İran’da gerçek yönetimin zirvede olduğunu ortaya koyduğunu vurguladı.

Hasan Ruhani’nin Cumhurbaşkanı seçilmesini kutlayan Berri, İran milletinin seçtiği cumhurbaşkanının ılımlı politikaları bölge ülkelerine İran ile ilişkilerini bölge milletlerinin çıkarları doğrultusunda geliştirme fırsatı sağlayacağını vurguladı.

Berri ayrıca Suriye’de krizin acil ve barışçıl çözümüne vurgu yaparak Suriye’de krizin devam etmesi, bölge ülkelerinin güvenliğini olumsuz etkilediğini ve radikalizme zemin hazırladığını kaydetti.

Görüşmede İran büyükelçisi Roknabadi de düşman komplolarını etkisiz hale getirmek için bölge milletlerinin vahdeti gerekli olduğunu, Lübnan’da huzur ve istikrarın İran’ın öncelikleri arasında yer aldığını, Siyonist rejime karşı direniş ruhunu geliştirmek, İran’ın sarsılmaz ilkesi olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.