HaberlerOrtadoğuSuriye

Siyonist rejime nihai darbe yakında vurulacak

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Siyonistlerin hatalarını tekrarlamak istediklerinde köklerinin kurutulması gerektiğini söyledi.

Mahmud Ahmedinejad, dün gittiği Suriye’nin başkenti Şam’da, Hamas’ın Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal başkanlığındaki Filistinli hareketlerle bir araya geldi.

Ahmedinejad ile Filistinli hareketler, İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ambargo, İsrail’in tehditleri ve İsrail’e karşı mücadelesinde direnişin desteklenmesi konularında görüş alışverişinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Filistin topraklarının kurtarılması için tek yolun direniş olduğunu bildirdi. İran’ın tüm gücüyle, Filistin topraklarının özgürleştirilmesi için Filistin halkının yanında durduğunu vurguladı” dedi.

Sulta düzeninin siyasi yapısının yıkılışındaki direniş cephesinin önemini anlatan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, İran milleti onurla dünyadaki tüm özgürlükçü hareketlerinin yanında yer aldığının altını çizdi.

Ahmedinejad, “Siyonistler hatalarını tekrarlamak istediklerinde kökleri kurutulmalı”şeklinde konuştu.

Gazze ve Batı Şeria’daki Filistin halkının maruz kaldığı zulümlere bu görüşmede dikkat çeken Hamas’ın Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, İran’ın Filistin halkını ve davasına destek verdiği rolü vurguladı.

İran millet ve Rehberi için özel saygı duyduklarını hatırlatan Filistinli temsilcileri, Siyonist rejiminin cinayetlerine karşı tüm Filistinli gruplar direniş göstereceklerini ifade ederek, yakın gelecekte Siyonist rejimine nihai darbe vurulmasına ümit ettiklerini dile getirdiler.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.