FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejime tarihi eser uyarısı

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümeti, işgal yönetimi başbakanı Benyamin Netanyahu’nun dün (21 Şubat Pazar) El-Halil şehrinde Haremi İbrahim ile Beytlaham’daki Bilal bn. Ebi Rebah Camii’nin “İsrail’in ulusal tarihi eserleri” listesine aldıklarını ilan etmesini kınadı.

Filistin hükümetine bağlı Vakıflarla ve Dini İşler Bakanı ve Kudüs Komisyonu başkanı Dr. Talib Ebu Şa’r Siyonist hükümetin aldığı bu karar üzerine yazılı bir açıklama yaptı. “Netanyahu’nun duyurduğu bu karar, Tel Aviv’de toplanan Siyonist hükümetin ortak kararıdır. İşgal hükümeti yakında bu listeye alma işini pratiğe yansıtacaktır. Siyonist işgal yönetimi bölgedeki tarihi eserleri Yahudilerin lehine artırmak için milyonlarca dolarlık bütçe ayırmıştır.”

Siyonist yönetimin hiçbir hukuka dayanmayan ulusal tarihi eserler listesinin temelde bölgedeki İslami eserleri Yahudileştirmeyi hedeflediğini ve bölgedeki Hz.Yusuf kabrinin de bu kara listeye girmeye aday olduğunu belirten Ebu Şa’r, “Siyonistler bu sinsi planla işgal devletinin tarihiyle Yahudi halkı arasında bir ilgi kurmak ve bu halka yalanlarla dolu bir tarih oluşturmak istiyorlar” dedi.

Ebu Şa’r, açıklamasında İslam ümmetine çağrıda bulunarak bölgedeki İslamî eserlere karşı sorumluluğunu yerine getirmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.