FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’e yönelik saldırılar yoğunlaştı

Siyonist işgal devleti İç İstihbarat Birimi Şabak, Batı Yaka’daki gelişmelerle ilgili yaptığı değerlendirmede, Ağustos ayında işgal varlığına yönelik 53 eylem yapıldığını, Eylül ayında ise bu rakamın 95’e çıktığını belirtti.

Haaretz gazetesinin verdiği habere göre, Şabak can ve mala zarar veren her türlü girişimi eylem olarak değerlendiriyor. Mesela füze ve molotof atmak bir eylem iken, taş atmak da eylem olarak görülüyor.

Gazete haberinde ayrıca Şabak’ın Gazze ile ilgili verdiği şu bilgilere de yer verdi: “Eylemler özellikle Gazze’de yoğunlaştı. Ağustos ayında buradan İsrail’e yönelik 19 eylem yapılırken, Eylül ayında bu rakam 45’e çıktı. Buradan atılan füze sayısında artış olduğu gözden kaçmıyor. Ağustos’ta atılan iki füzeye karşılık Eylül ayının ortasına kadar 17 füze atıldığı gözlendi.”

Siyonist işgal varlığının Abbas milisleriyle yaptığı işbirliği ve askeri koordinasyona rağmen Batı Yaka halkı işgal varlığına yönelik eylemlerini sürdürüyor. Bu eylemler Abbas milisleri kadar kendileri için güvenlik koridoru oluşturmaya çalışan işgalcileri de oldukça tedirgin ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (74) içerik yüklenmiştir.