FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejimi engelleyecek tek çözüm direniştir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden milletvekili Dr. Yunus El-Estal, Siyonistlerin hem Filistin hem de Ortadoğu’daki kirli emellerini frenleyecek tek gücün direniş olduğunu belirterek, Kassam Tugayları’nın Siyonistlerin yapacağı muhtemel yeni saldırılara karşı hazır olduğunu ifade etti.

Yunus el-Estal, Hamas hareketinin Gazze’nin Han Yunus şehrinde Kudüs ve Batı Yaka’daki Filistin halkına destek için dün (09 Nisan Perşembe) düzenlediği ve kalabalık bir kitlenin katıldığı gösteride yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Şehit İzzettin el-Kassam Tugayları, yeni Siyonist hükümetin başlatacağı muhtemel savaşa karşı koymaya hazırdır. Direniş hazırdır. Aşırı sağcı Siyonist hükümetin demeçleri sizi korkutmasın. Zira bütün Siyonistler aşırıdır. Direnişi bitirmek için düşmanın başlattığı Furkan savaşında düşmana karşı koymayı bize nasip eden Allah, düşmanı hezimete uğrattı. Siyonistlerin tanklarına, uçaklarına karşı koymak için Arap ve İslam âleminin direnişe askeri yardımlarda bulunması gerekir.”

Kudüs konusuna da değinen Estal bu konuda da şunları söyledi: “Kudüs, akidemizin bir parçasıdır. Kudüs, canımızdan daha değerlidir. Sahip olduğumuz malımız, canımız ve yavrularımız kurban gitse de kesinlikle Kudüs konusunda taviz vermeyiz ve onu ihmal de etmeyiz.”

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (29) içerik yüklenmiştir.