HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim’i sınır ötesinden vurabiliriz

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım, direnişin siyonist düşmanı sınırların ötesinde de vurabilecek güçte olduğunu açıkladı.

El-Alem TV kanalına demeç veren hizbulah hareketi genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Lübnan direnişinin verdiği mücadele biçiminin yeni bir yöntem olduğunu ve bu yüzden şu anda bu yöntemin dünya üniversitelerinde ders müfredatında yer aldığını ve bu yöntemle nasıl baş edileceğinin araştırıldığını kaydetti.

Lübnan direnişinin siyonist düşmanı gafil avladığını kaydeden Şeyh Kasım, siyonist askerlerin şimdiye kadar nasıl karşı koymaları gerektiğini bilemediği yeni bir taktikle karşı karşıya kaldıklarını, Hizbullah hareketinin dünyaya ilk kez hem düzenli hem de grilla savaşını ayna anda yürütebilecek yeni bir savaş modelini tanıttığını vurguladı.

Açıklamasının bir başka bölümünde Şeyh Kasım 33 günlük savaşın üzerinden geçen üç yılın ardından direnişin siyonist düşmanı sınırların ötesinde de vurabilecek güçe kavuştuğunu da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (16) içerik yüklenmiştir.