FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejimi tebrik haberleri yalandır

Futbol Federasyonu Uluslararası Komitesi, İran’ın katil İsrail Federasyonuna yılbaşı münasebetiyle tebrik mesajı gönderdiğine ilişkin haberin doğru olmadığını bildirdi.

İran Futbol Federasyonu Uluslararası Komitesi Başkanı Muhammed Mansur Azimzade, işgalci İsrail gazetelerinden birinin İran Futbol Federasyonunun İsrail Federasyonuna yılbaşı mesajı gönderdiğine dair uydurma bir haber yayımladığına değinerek bu haberin doğru olmadığı ve bu konuda bir sahtekârlığın söz konusu olduğunun altını çizerken “Futbol Federasyonuna ait yılbaşı kutlama mesajları otomatik şekilde internet aracılığıyla futbol alanında faaliyet gösteren yüzlerce yetkili ve personeline hitaben yayınlanıyor” dedi.

Azimzade ayrıca “Bu mesajlar gönderilmeden önce, yüklenen bir programla işgalci İsrail Futbol Federasyonunun resmi e-mail’i adreslerimizden kaldırılmıştır ki bu FİFA sitesinde de mevcuttur. Şimdi bu arada bu şahsi e-maillerinden birini alan ve FİFA alanında faaliyet gösteren bir İsrailli, bu haberi bildirmiş. Siyonist İsrail basın yayın organları da buna dayanarak haberi kendi istedikleri şeklinde verirlerken İran’ın işgalci İsrail Federasyonuna yılbaşı tebrik mesajı gönderdiği şaibesini oluşturdular” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Temmuz 2024 (13) içerik yüklenmiştir.